درباره کمپ

درباره مرکز بازتوانی اعتیاد مهرآفرین

درباره مرکز بازتوانی اعتیاد مهرآفرین

درباره کمپ ترک اعتیاد و مشاوره ترک اعتیاد آوامهرآفرین 

بسیاری از ما معتادان درک و شناخت صحیحی از ترک اعتیاد نداشته و تصور می کنیم که پاکی از اعتیاد تنها به معنی قطع مصرف مواد مخدر و یا اجتناب از رفتارهای معتادگونه ما است. با در نظر گرفتن این که اعتیاد یک بیماری مزمن و درمان ناپذیر است که جسم، ذهن و روح فرد معتاد را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بهبودی از آن نیز می بایست همه جنبه های زندگی وی را در برگیرد. بنا بر اصول برنامه های 12 قدمی، در این صفحه پیشنهاداتی ارائه شده است تا با آگاهی از این اطلاعات، کسانی که تصمیم به ترک اعتیاد دارند با اراده و توانایی بیشتری اقدام به برداشتن این قدم مهم در زندگی کنند. بسیاری از ما معتادان زمانی که سرانجام تسلیم شده و تصمیم به ترک اعتیاد می گیریم، تصور میکنیم تنها کاری که لازم است انجام دهیم قطع مصرف مواد است. اغلب ما به این نکته آگاه نیستیم که اعتیاد، یک بیماری چند بعدی است که به شدت بر ذهن و بدن ما تاثیر گذاشته است و به همین دلیل ممکن است فقط به سم زدایی و پاک سازی بدنمان از سموم مواد مخدر فکر کنیم. متاسفانه با فراگیر شدن بیماری اعتیاد در جامعه شاهد مکان هایی هستیم که با ادعای "معالجه و درمان سریع اعتیاد” مبالغ زیادی را از معتادان دریافت کرده و برای خود درآمدزایی می کنند.در همین راستا موسسه آوای مهرآفرین با راه اندازی مرکز جامع آموزشی درمانی کمپ مهرآفرین و با ایجاد فضاهای مناسب استاندارد با هدف آسایش رهجویان نسبت به پذیرش و بازتوانی مصرف کنندگان مواد مخدر اقدام می نماید. این مرکز با داشتن 13 سال سابقه فعالیت تحت نظارت سازمان بهزیستی یکی از قدیمی ترین کمپهای ترک اعتیاد جنوب کشور می باشد که تا کنون عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است.مرکز مهرآفرین در سال 1395 به عنوان کمپ نمونه از طرف شهرداری شیراز معرفی و تقدیر شد.
 

نحوه پذیرش در کمپ مهرآفرین

کلیه افراد مصرف کننده مواد مخدر و الکل که تمایل به قطع مصرف و بهبودی دارند می توانند با مراجعه به مرکز پس از بررسی شرایط جسمانی توسط تیم درمان ، برای طی دوره های درمانی (28روزه) پذیرش شوند.نداشتن بیماریهای قلبی عروقی،فشارخون مزمن،زخمهای باز،بیماریهای سایکوز و داشتن سن زیر55 سال از شرایط عمومی پذیرش در مرکز می باشد.به همراه داشتن یکی از اعضای درجه یک خانواده با مدارک شناسایی معتبر از ملزومات پذیرش می باشد.
 

مجوزهای کلینیک تخصصی ترک اعتیاد آوامهرآفرین

دارای پروانه تاسیس به شماره926/12/46347 و پروانه فعالیت شماره 926/92/20389 و شناسه واحد 159800 دارای تاییدیه اداره بهداشت و تاییدیه ایمنی مرکزاز سازمان آتش نشانی و تاییدیه اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی با دارا بودن کادر درمانی و فضاهای مجهز در سطح شهر شیراز مشغول به فعالیت می باشد
 

خدمات پس از خروج

مدیریت مرکز جهت تسهیل در روند بهبودی پایدار افراد،اقداماتی را در زمینه اشتغالزایی و آموزش بهبودیافتگان در نظر گرفته است به نحوی که کلیه افراد ترخیص شده از مرکز در صورت نیاز به شغل به مراکز حرفه آموزی و اشتغالزایی جهت گذرانیدن دوره های آموزشی و سپس فعایت اقتصادی درآمدزا معرفی میگردند.همچنین کلیه افراد بهبود یافته در کمپ مهرآفرین با در دست داشتن معرفی نامه میتوانند به مرکز دندانپزشکی و دندانسازی طرف قرارداد با این موسسه مراجعه و از تخفیفات 50 درصدی و اقساطی دندانپزشکی بهره مند گردند.

نهادهای ارجاع دهنده

کلیه بستگان درجه 1 افراد دارای کارت عضویت خانه کارگر ،افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی،افراد دارای معرفی نامه از اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی,شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس وخیریه های تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان فارس و همچنین افراد دارای دفترچه درمانی شرکت بیمه آناهید از تخفیفات 10 تا 40 درصدی هزینه پذیرش بهره مند می گردند.


مرکز بازتوانی اعتیاد مهرآفرین (ویژه آقایان و خانمها)

تحت نظارت سازمان بهزیستی


Addiction Treatment Center Mehrafarin(vip)
شماره ثبت:2172
شناسه ملی:10530497154
شماره پروانه تاسیس:46347/12/926
شماره پروانه فعالیت:20389/92/926
   شناسه واحد:159800